Surowce, z których tworzymy nasze mydła są przede wszystkim pochodzenia roślinnego. Wyjątek stanowią mleko kozie oraz jogurt użyte w mydłach mlecznych. Mydła powstają z maseł i olei roślinnych wpływających korzystanie na kondycję skóry. Wykorzystujemy wysokiej jakości naturalne olejki eteryczne oraz dodatki takie jak płatki owsiane, miód, glinki, węgiel czy sól morska. Poniżej znajduje się lista surowców użytych przy produkcji mydła oraz opisy ich właściwości.
Oleje i masła, czyli podstawa mydła
więcej o olejach:
Oliwa
To naturalne źródło antyoksydantów. Tworzy na skórze warstwę zapobiegającą utracie wewnętrznego nawilżenia (zawartość witaminy F), nie blokując jej. Korzystnie wpływa również na skórę trądzikową. Tworzy delikatne mydło. Oliwę odnajdziesz w każdym z naszych mydeł.
Olej awokado
Regeneruje komórki oraz uzdrawia łuszczącą się skórę ciała i głowy. Mydła z dużą ilością oleju awokado są odpowiednie dla osób z bardzo wrażliwą skórą. Olej awokado odnajdziesz w mydłach: pinkglink, lawendziak, nagietowe, kozimilk, czarna sztuka, jogoglina.
Olej ze słodkich migdałów
Zawiera witaminy A i E, które mają wpływ na zachowanie jędrności i elastyczności skóry. Mydła z olejem ze słodkich migdałów: błototo, dynjo, miodostan, szałwioszał, słodka karotka, kokomak.
Olej rycynowy
Ma działanie nawilżające. W mydle tworzy kremową, gęstą pianę. Odnajdziesz go w: błototo, dynjo, miodostan, szałwioszał, słodka karotka, kokomak.
Olej kokosowy
Ma właściwości nawilżające. Nadaje mydłu twardość, tworzy bąbelkową pianę. Olej kokosowy jest w składzie każdego z naszych mydeł.
Olej palmowy
w połączeniu z innymi olejami takimi jak oliwa, olej kokosowy czy migdałowy tworzy wspaniałe mydło. Przedłuża jego trwałość, nadaje twardość oraz tworzy kremową pianę. Mydła z zawartością oleju palmowego: błototo, dynjo, miodostan, szałwioszał, słodka karotka, kokomak.
Masło shea
Bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe. Mydło z dodatkiem masła shea zyskuje właściwości nawilżające i pielęgnujące. Mydła z masłem shea: pinkglink, lawendziak, nagietowe, kozimilk, jogoglina, czarna sztuka, różowy solniak, czarno biały solniak, cedrowy solniak, nagietkowy solniak, jogurtowy solniak.
Masło kakaowe
Tworzy na skórze film ochronny. Ma właściwości regenerujące i wygładzające. Odnajdziesz je w mydłach: błototo, dynjo, miodostan, szałwioszał, słodka karotka, kokomak.
Dodatki, które nadają mydłu charakter i właściwości
poznaj nasze dodatki:
Jogurt naturalny
Ma właściwości nawilżające i łagodzące. Samodzielnie może być nakładany na zbyt mocno opaloną skórę w celu jej schłodzenia. Jogurt zawierają mydła: jogoglina, jogurtowy solniak.
Mleko kokosowe
Ma właściwości nawilżające i kojące, to ratunek dla skóry suchej i odwodnionej. Poprawia elastyczność i ujędrnia, dlatego polecane w postaci maseczki dla skóry zwiotczałej, ze zmarszczkami. Łagodzi wypryski. Mydła z zawartością mleka kokosowego to: kokomak, nagietkowy solniak, miodostan.
Mleko kozie
Poprawia nawilżenie, natłuszcza, uelastycznia i wygładza, pomaga utrzymać właściwe ph skóry. Jest bogate w witaminy, szczególnie witaminę A oraz minerały. Zawiera kwasy AHA wspomagające usuwanie martwych komórek naskórka. Sprawdza się do skóry suchej, zniszczonej, z pierwszymi zmarszczkami. Mydło z mlekiem kozim to kozimilk.
Aktywowany węgiel drzewny
składnik znany w medycynie, sprawdza się również w kosmetyce. Dzięki właściwościom silnie absorbującym oczyszcza skórę z nieczystości i toksyn, odtyka pory oraz działa bakteriobójczo. Sprawdza się przy skórze trądzikowej i zanieczyszczonej. Odnajdziesz je w czarna sztuka, czarno biały solniak.
Miód
Ma wspaniałe właściwości nawilżające, ujędrniające i wygładzające, utrzymuje wilgoć skóry, a także działa antybakteryjnie i regenerująco. Miód ponadto łagodzi podrażnienia i przeciwdziała wypryskom. Czyni skórę gładką i miękką, zwiększając jej elastyczność. Mydła z dodatkiem miodu to: słodka karotka, miodostan, szałwioszał.
Płatki owsiane
Działają łagodnie złuszczająco, zmiękczają, nie podrażniają. Odpowiednie dla każdego rodzaju skóry, także problematycznej. Płatki odnajdziesz w mydłach: dynjo.
Sól morska
Sól morska uzupełnia nawilżenie skóry, bilansuje jej wilgoć, wspomaga leczenie stanów zapalnych oraz poprawia retencję wody w organizmie. Lubimy mydła solne, dlatego w naszej ofercie odnajdziesz ich kilka rodzai: różowy solniak, czarno biały solniak, cedrowy solniak, nagietkowy solniak, jogurtowy solniak.
Suszone błoto z Morza Martwego
Pobudza krążenie krwi oraz zmniejsza cellulit i rozstępy. Może wspomagać leczenie trądziku, łuszczycy, łojotoku, atopowego zapalenia skóry. Polecamy w postaci czystej oraz w naszym błototo.
Glinka rhassoul
Polecana szczególnie dla skóry wrażliwej, skłonnej do alergii i trądzikowej. Poprawia elastyczność i wygląd skóry, zapobiegając jej wysuszaniu i łuszczeniu. Głęboko oczyszcza, odżywia, odświeża i usuwa martwe komórki naskórka. Mydła z glinką rhassoul: jogoglina, cedrowy solniak.
Glinka biała
Glinka odżywia i wygładza skórę, łagodnie ściąga pory. Polecana do pielęgnacji skóry suchej, wrażliwej, delikatnej, zmęczonej ze zmarszczkami. Glinka świetnie sprawdza się do stosowania samodzielnie. U nas odnajdziesz ją w mydle solnym przeznaczonym do mycia ciała: czarno biały solniak.
Glinka różowa
to kombinacja glinki białej i czerwonej. Bogata w mikroelementy: żelazo, magnez, krzem, aluminium, wapń, sód i potas ma właściwości wygładzające, dezynfekujące oraz zabliźniające. Odpowiednia dla skóry wrażliwej i delikatnej. Glinka różowa wzmacnia, ściąga oraz koi i odpręża skórę zarazem. Mydła z glinką różową to: pinkglink, różowy solniak.
Suszone płatki nagietka
Kosmetyki zawierające nagietek są polecane dla skóry z niedoskonałościami – trądzikowej, problematycznej, a także suchej i wrażliwej. Suszone płatki nagietka znajdują się w mydłach: nagietowym, nakietkowym solniaku, cedrowym solniaku.
Mak
Ma wiele zalet, u nas zaś pełni rolę peelingu: kokomak.
Marchew
Zawiera witaminę E, witaminy z grupy B oraz minerały m.in. wapń, magnez, fosfor i sód. Nadaje się nie tylko do użytku wewnętrznego, ale także zewnętrznego. Marchew jedz na zdrowie, a znajdziesz ją w mydle słodka karotka.
Dynia
Zawiera szereg składników mineralnych, w tym cynk korzystny w walce z trądzikiem. Dynia wygładza, rozjaśnia i utrzymuje wilgoć skóry. Mydło z zawartością dyni to dynjo.
Suszone kwiaty lawendy
Bardzo aromatyczne, u nas stanowią ozdobę mydła lawendziak.
Suszone liście szałwii
Działa na skórę trądzikową i zanieczyszczoną, zalecana przy nadmiernej potliwości, oczyszcza i ściąga, leczy stany zapalne. Liście szałwii znajdują się w mydle: szałwioszał.
Naturalne olejki eteryczne – pięknie pachną i nadają mydłu dodatkowych cech
Jakie olejki stosujemy:
Olejek eteryczny lawendowy
Ma słodko-kwiatowy, lekko ziołowy zapach. Mydła z olejkiem lawendowym: nagietowe, lawendziak, błototo, czarna sztuka, nagietkowy solniak, czarno biały solniak.
Olejek eteryczny rozmarynowy
Ma zastosowanie przy pielęgnacji włosów (łupież i wypadanie). Charakteryzuje się świeżym, ziołowym, silnie aromatycznym zapachem, który ożywia i pobudza ukrwienie. Mydła z olejkiem rozmarynowym: pinkglink, czarno biały solniak.
Olejek eteryczny lemongrasowy
Znany jako środek odstraszający owady. Ma świeży, słodki, cytrusowy zapach. Mydło z olejkiem lemongrasowym: nagietkowy solniak.
Olejek eteryczny cytrynowy
Pomaga pielęgnować skórę tłustą i trądzikową. Ma świeżą, owocową woń. Mydła z olejkiem cytrynowym: dynjo, lawendziak, pinkglink, czarna sztuka.
Olejek eteryczny cedrowy
Ma dobry wpływ na skórę suchą, wiotką, ze zmarszczkami. Jest wykorzystywany również w walce z cellulitem. Ma charakterystyczny słodki, drzewny zapach. Olejek odnajdziesz w: cedrowy solniak oraz czarna sztuka.
Olejek eteryczny szałwiowy
To naturalny przeciwutleniacz wykorzystywany w pielęgnacji skóry starzejącej się, ze zmarszczkami. Ma zapach świeży, herbaciano-ziołowy. Olejek szałwiowy zawiera mydło: szałwioszał.
Olejek eteryczny paczuli
Pozytywnie wpływa na skórę dojrzałą, regeneruje ją i zmiękcza . Ma głęboką, zmysłową, lekko słodką woń, opisywaną jako zapach mokrej ziemi. Odnajdziesz go w mydle: pinkglink.
Olejek eteryczny sandałowy
Wykorzystywany do pielęgnacji skóry suchej, odwodnionej, ale też trądzikowej. Pomocny w walce z łupieżem. Ma ciepły, subtelny, drzewny zapach, który działa relaksująco i odprężająco. Olejek sandałowy znajduje się w mydle nagietowym.
Olejek eteryczny grejpfrutowy
Stosowany w walce z cellulitem, to naturalny antyoksydant, odmładza i ujędrnia skórę. Olejek o świeżym, pobudzającym, cytrusowym zapachu. Odnajdziesz go w: cedrowym solniaku, błototo, różowym solniaku.
Olejek eteryczny goździkowy
Wykorzystywany do łagodzenia skutków po ukąszeniach owadów oraz jako środek odstraszający owady. Olejek uważany za afrodyzjak. Ma silny, korzenny, rozgrzewający, lekko słodki zapach. Mydła z olejkiem goździkowym to: różowy solniak, dynjo.
Olejek eteryczny pomarańczowy
Znany przede wszystkim z działania uspokajającego oraz łagodzącego nadpobudliwość i depresje. Olejek o zapachu świeżym, słodkim, cytrusowym. Odnajdziesz go w mydle: dynjo, błototo.