Mydlane solniaki

Mydła z solą morską stanowią w naszej mydlarni odrębną kategorię Solne SPA i zdecydowanie na to zasługują. Sól morska to bogate źródło odżywczych składników mineralnych: magnezu, cynku, wapnia, potasu oraz jodu, które wspomagają leczenie stanów zapalnych skóry, w tym łuszczycy. Ułatwia pozbywanie się toksyn z organizmu oraz wpływa korzystanie na rozluźnienie mięśni i skóry. To jednak nie koniec jej zalet. Sól morska uzupełnia nawilżenie skóry, bilansuje jej wilgoć i poprawia retencję wody w organizmie. W składzie solniaków odnajdziecie ponad to masło shea, które jest znane z właściwości regenerujących i odżywczych.
Mydła solne są bardzo przyjemne w stosowaniu. Tworzą puszystą, kremową pianę i działają jak mikro peeling, delikatnie złuszczając martwy naskórek. Wrażenie jakie dają przypomina masaż kamieniem polerskim. 
Solniaki różnią się od klasycznych ręcznie wytwarzanych mydeł swoją strukturą, twardością oraz czasem zużywania. Starczają na znacznie dłużej, ponieważ są bardziej odporne na wilgoć. 

W naszej ofercie znajduje się pięć mydeł solnych


Cedrowy Solniak – z glinką rhassoul oraz płatkami nagietka, o ciepłym zapachu cedrowo-grejpfrutowym.
Czarno Biały Solniak – z węglem aktywnym oraz glinką białą o zapachach lawendy i rozmarynu.
Jogurtowy Solniak – klasyczne, bezzapachowe z dodatkiem jogurtu naturalnego.
Nagietkowy Solniak – z mlekiem kokosowym, pachnie świeżo trawą cytrynową i lawendą.
Różowy Solniak –  z glinką różową, o orzeźwiającym zapachu grejpfrutowo-goździkowym.